Neem contact met ons op
Soorten glasvezeldempers
Middelen

Soorten glasvezeldempers


Een glasvezelverzwakker is een passief apparaat dat wordt gebruikt om het vermogensniveau van een optisch signaal in de vrije ruimte of in een optische vezel te verlagen. Ze hebben vaste typen, stapvariabele en continue variabele typen.


Hoewel glasvezelverzwakkers vaak worden gebruikt in SM-verbindingen (single mode), omdat hier sterkere lasers worden gebruikt voor afstandstransmissie, zijn er ook multimode-verzwakkers beschikbaar.


De meest voorkomende versie van verzwakkers is man-naar-vrouw. Deze stekkerdempers worden eenvoudig aan het ene uiteinde van een glasvezelkabel geïnstalleerd, waardoor de glasvezelkabel op een ontvangstapparaat of paneel kan worden aangesloten.


Er zijn ook vrouw-naar-vrouw (mannelijke) verzwakkers, die meestal worden gebruikt om in een patchpaneel te installeren of om twee glasvezelkabels met elkaar te verbinden. Variabele verzwakkers zijn duurder maar nuttig om te testen en kunnen worden aangepast van 1dB tot 30dB.


DB-rating is een maatstaf voor de signaalsterkte, omdat je het soms met anderen kunt verwarren.


Scharrel. Twee veel voorkomende toepassingen van glasvezeldempers


Het eerste geval is in een vermogensniveautest. Om marges op vermogensniveau in glasvezelcommunicatiesystemen te testen, worden optische verzwakkers gebruikt om tijdelijk een gekalibreerde hoeveelheid signaalverlies toe te voegen.


In het tweede geval worden optische verzwakkers permanent geïnstalleerd in de glasvezelcommunicatieverbinding om correct overeen te komen met de optische signaalniveaus van de zender en ontvanger.


Opperen. Wat zijn de soorten optische verzwakkers?


Er zijn vier verschillende soorten verzwakkers, die veel verschillende vormen kunnen aannemen en meestal worden geclassificeerd als vaste of variabele verzwakkers. Op basis van de typen connectoren kunnen ze ook worden ingedeeld in LC, SC, ST, FC, MU, E2000-type, enz.


1. Vaste dempers:Vaste optische verzwakkerGebruikt in glasvezelsystemen kunnen verschillende principes gebruiken om te functioneren. Voorkeursdempers gebruiken gedoteerde vezels of verkeerd uitgelijnde splitsingen, aangezien beide betrouwbaar en goedkoop zijn.


In-line dempers zijn inbegrepen bij jumpers. Een andere ingebouwde verzwakker is een kleine mannelijke-vrouwelijke connector die aan andere kabels kan worden toegevoegd.


Niet-geprefereerde verzwakkers gebruiken doorgaans gap loss of reflection-principes. Dergelijke apparaten kunnen gevoelig zijn voor modusverdeling, golflengte, vervuiling, trillingen, temperatuur en krachtuitbarstingen.


2. Loopback Attenuators: Loopback glasvezeldempers zijn ontworpen voor testen, engineering en verbranding-in fasen van printplaten of andere apparatuur. Het is geschikt voor SC/UPC, SC/APC, LC/UPC, LC/APC, MTRJ en MPO voor single-mode toepassingen.

Laatste nieuws & Blog
Aanbevolen producten