Neem contact op
Het verschil tussen 100G QSFP28 glasvezel zendontvanger en 100G CFP4 glasvezel zendontvanger:
Bronnen

Het verschil tussen 100G QSFP28 glasvezel zendontvanger en 100G CFP4 glasvezel zendontvanger:


1. Wat is een vezeloptische zendontvanger


De vezeloptische zendontvanger is een opto-elektronisch apparaat dat elektro-optische en foto-elektrische conversie uitvoert. De optische vezeltransceiver is een drager die fungeert als het verzendende uiteinde om elektrische signalen om te zetten in optische signalen, en als het ontvangende uiteinde om de optische signalen om te zetten in elektrische signalen.

Vezeloptische zendontvangers kunnen worden onderverdeeld in SFP , SFP+, XFP, QSFP+, QSFP28, QSFPDD volgens de verpakkingsvorm, en de typen optische interfaces omvatten SC en LC.


Vezeloptische transceivers kunnen worden verdeeld in 155M, 622M, 1.25G (1024M), 10G (10*1024M), 40G, 25G, 100G, 200G, 400G, enz. volgens de overdrachtssnelheid.

Hoe hoger de overdrachtssnelheid van de vezeloptische zendontvanger is, hoe korter de transmissieafstand. Volgens de transmissieafstand kan deze worden onderverdeeld in korte afstand (2 KM en lager), middellange afstand (10 tot 20 KM), lange afstand (boven 30 tot 40 KM), inclusief 550 M, 300 M, 2 KM, 10 KM, 20 KM, 40 KM, 60 KM , 80KM, 100KM, 120KM.


Hoe langer de golflengte van de fiber optische transceiver, hoe langer de transmissieafstand. Volgens de golflengte van de zendontvanger kan deze worden onderverdeeld in 850nm(MM), 1310(nm), 1550(nm), CWDM, DWDM


Optische glasvezel transceivers zijn onderverdeeld in optische zendontvangers met één modus en optische zendontvangers met meerdere modi. Single-mode vezel optische transceivers zijn geschikt voor transmissie over lange afstand; multi-mode transceivers zijn geschikt voor transmissie over korte afstanden. Daarom is de prijs van een optische transceiver met één modus iets duurder dan die van een optische transceiver met meerdere modussen.


2. Het verschil tussen 100G QSFP28 optische vezeltransceiver en 100G CFP4 optische vezeltransceiver


De 100G QSFP28 optische vezeltransceiver is geschikt voor een verscheidenheid aan transmissieafstanden en toepassingsscenario's, die voornamelijk wordt gebruikt in 100G Ethernet en EDRInfiniBand, en is een belangrijk onderdeel van het 100G-netwerk. Het heeft de voordelen van een laag stroomverbruik, klein formaat, hoge poortdichtheid, enz., en is geliefd bij de meeste klanten.


De 100G CFP-vezel optische transceiver is door CFP, CFP2 en nu CFP4 fiber optische transceiver gegaan. De technologie is volwassen en kan hot swap ondersteunen. Het volume is echter groter dan dat van de QSFP28 optische vezeltransceiver, met weinig categorieën, en het is niet geschikt voor veel toepassingsscenario's.


CFP4 wordt gespecificeerd door CFP MSA, en de grootte is iets groter dan die van QSFP28. De interface tussen MAC en PHY varieert afhankelijk van de toepassing, en controle en bewaking worden bereikt via de MDIO-interface. Over het algemeen wordt het gebruikt voor toegangsnetwerken en grootstedelijke netwerken.


100G QSFP28 wordt gespecificeerd door IEEE. Het is kleiner dan CFP4. Het is momenteel een van de 100G-modules met het hoogste integratieniveau (CXP is meer geïntegreerd). De interface tussen MAC en PHY is CAUI-4 en besturing en bewaking worden bereikt via de I2C-interface. Over het algemeen wordt het gebruikt in datacenters.

Laatste Nieuws & Blog
aangeraden producten